Miragro.com ru

Породи свиней

Породи свиней

Багато вітчизняних породи свиней по своїх біологічних особливостей перевершують породи, виведені і розведені за кордоном. Вони мають міцну конституцію, більш стійкі до деяких захворювань, добре пристосовані до кліматичних умов і кормів нашого регіону. Основні виробничі типи порід свиней - м'ясні (беконні), мясосальные і сальні.

 

 

М’ясні породи свиней

Уржумська порода свиней

Уржумська порода - виведена вітчизняними селекціонерами шляхом схрещування місцевих свиней (у кіровській області) з примірниками великої білої породи. В результаті довгого відбору та інтенсивного вирощування молодняку отримали високопродуктивну породну групу - уржумская.

На екстер'єр уржумський породи зробили свій вплив, як певні кліматичні умови, так і використання місцевих кормів. Свиней породи уржумская відрізняє грубуватість, масивний кістяк, суха голова, подовжене рило, неширокий глибокий довгий тулуб. Наявність довгого крижів і спини, дуже міцних ніг, об'ємистого черева (з-за сильно розвинених органів травлення) формують м'ясної тип тварин, які мають високу продуктивність. В середньому кнурі породи уржумская досягають ваги 300 кг, матки - 240 кг, багатопліддя до 12 поросят, показник молочності трохи вище 70 кг. Відрізняється великою енергією зростання молодняк породи уржумская.

Литовська біла порода свиней

Литовська біла - у тварин цієї породи великий розвинене тулуб, середнього розміру вуха, не нависають на очі, шия середньої довжини. Вони мають аркообразну спину і об'ємистий пружний живіт. При схрещуванні свиней литовська біла з породою Ландрас підвищуються показники приросту ваги і знижуються витрати кормів, смакові якості також поліпшуються.
 

 

 

Естонська беконна порода свиней

 
Естонська беконна  - цю породу отримали при схрещуванні з хряками породи велика біла, німецької і фінської породи місцевих свиней (Європейська довговуха), а також хряков породи данська Ландрас.

Свиней естонська беконна розрізняють по довгому тулуба, тонкому кістяка, довгою м'ясистої шиї. Пряма і довга спина, добре виконані окосту, шкіра рожевого кольору, великі вуха висячі характерні для цієї породи. Вага дорослих кнурів до 320 кг, маток до 250 кг, багатопліддя - 11-12 поросят, молочность до 80 кг. Від породи Ландрас естонська беконна відрізняється міцністю конституції і більшої пристосованістю до місцевих умов.

 Прода свиней Ландрас

Ландрас - порода свиней вперше завезена з Швеції в 1948 р. Виведена порода свиней ландрас в Данії схрещуванням місцевої свиней з великими білими свинями і тривалим відбором і підбором цих помісей за скоростиглістю, хорошей оплатой корму і м'ясними якостями.
Свині ландрас беконного типу, вони краще використовують азотисті речовини раціонів, в туше менше відкладається жиру, ніж у свиней великої білої породи. Свині ландрас великі, довгі, з великими звислими вухами, голова легка, груди вузьковаті, окости добре наповнені, шкіра тонка, щетина біла, рідка. Масть біла. Темперамент спокійний.

Жива маса кабанів ландрас - 280-300кг, свиноматок - 200 - 220 кг, плодючість 10-12 поросят. Свиноматки молочні, мають хороші материнські якості. Середньодобові прирости при випробуванні породи ландрас досягали 707 гр., витрати кормів на 1 кг приросту - 3,97 корм, од., живої маси 100 кг досягають за 189 днів. М'ясні якості ландрасів високі. Вони більш вибагливі до умов годівлі і утримання, ніж свині білої породи, добре зростають при наявності в раціонах молочних кормів (перегону, сироватки), інших кормів тваринного походження. Свині ландрас широко використовуються для схрещування з матками великої білої породи. Помісі швидше ростуть, дають помітно довші тушу, більше м'яса і менше сала, ніж чистопородних підсвинків великої білої породи свиней. Чистопородні племінні стада свиней породи ландрас є в господарствах Інституту тваринництва і Полтавського науково-дослідницького інституту свинарства.

М'ясо-сальні породи свиней

Велика біла порода свиней

Велика біла свиня англійського походження. У СНД велика біла свиня почала завозитися в останні роки XIX ст.   Велика біла свиня досить велика, тулуб довгий, широкий, округлий; голова середнього розміру з широким чолом, з трохи увігнутим профілем, вуха поставлені горизонтально, груди широкі і глибокі; загривок, спина, поперек і крижі широкі і прямі; окости великі, м'ясисті, наповнені. Велика біла свиня має міцну конституцію. Масть великих білих свиней свиней і щетина білі.

Велика біла свиня переважно м'ясо-жирного типу, але зустрічаються м'ясного і жирного типів продуктивності. Велика біла порода має свою генеалогічну структуру: близько 100 ліній і велику кількості родин. Дорослі свиноматки мають масу 220-280 кг, кабани - 320-380, а окремі - до 500 кг. Для великої білої породи свиней характерні висока плодючість і його багатоплiднiсть. Дорослі свиноматки дають за один опорос 10-12 здорових поросят масою 1,0-1,3 кг, часто народжується 14-16 поросят. Рекорд по породі - 32 порося. Молочность свиноматок 45-50 кг і більше. Свині великої білої породи скоростиглі, маси 100 кг досягають у віці 183 - 195 днів при приростах понад 700 грам і витрати кормів на 1 кг приросту живої маси 3,6-4,6 корм. од. Забійний вихід відгодованих дорослих свиней 80-82%, молодняку - 70-75%. Велику білу породу використовують для поліпшення інших порід свиней і створення нових типів.

Українська степова біла порода свиней

Українська степова біла свиня - це перша порода, яку вивів акад. М. Ф. Іванов в господарстві Українського науково-дослідницького інституту тваринництва степових районів "Асканія-нова" відтворювальним схрещуванням. М. Ф. Іванов використав цю породу як основну для створення породи місцевих степових свиноматок, добре пристосованих до умов посушливої зони півдня України. Злучали свиноматок з кнурами великої білої породи. Потомство першого покоління знову злучали з свинями великої білої породи. Приплід другого покоління, який відповідав поставленим вимогам, розводили "в собі". При виведенні породи використовували інбридинг. Свиней, які не задовольняли вимог, бракували. Свині української степової білої породи білої масті, дуже подібні до свиней великої білої породи, але голова у них вужче й довше, вуха великі, трохи нависають на очі; скелет більш міцний, щетина більш густа і грубіша.
 
Українська степова біла свиня добре пристосована до умов годівлі і кліматичних умов південного Степу. За будовою тіла порода відноситься до м'ясо-сальному типу. Тулуб довгий, глибокий і широкий. Жива маса кабанів 300-350, свиноматок 230-260 кг, багатоплідність (10-11, 5 поросят), молочность 48-55 кг. Підсвинки української степової білої породи у віці 190-195 днів досягають маси 100 кг, мають високу інтенсивність зростання, добові прирости 650 - 680 г. Забійний вихід  77-78%, витрати корму на 1 кг приросту живої маси - 3,9 - 4,0 корм. од. Свиней української степової білої породи розводять у Запорізькій, Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях.
 

Північнокавказька порода свиней

Північнокавказька порода - отримана шляхом схрещування кубанської місцевої свині з представниками великої білої, беркширскої і білої короткоухой порід.
Свині породи північнокавказька відрізняються широкої головою, глибокої і широкими грудьми, мають широку спину і поперек,міцні ноги з твердим копитоми, більш тонкий кістяк, але щільніше і міцніше, ніж у свиней схожих порід. У зимовий час з'являється м'яке підшерстя, щетина густа рівномірна, забарвлення чорно-строкате. Кнури породи північнокавказька в середньому важать до 350 кг матки до 230 кг. 100 кг живої ваги вони досягають за 178 днів, матки відрізняються гарним багатопліддям 10-11 поросят, молочність до 80 кг.

Сальні породи свиней

Миргородська порода

Миргородська порода - свиней виведена вітчизняними селекціонерами. Це друга порода після виведення української степової білої. Вона відрізняється мясосальным типом продуктивності.
Свині породи миргородська відрізняються глибоким і широким тулубом, широкою спиною і добре розвиненими окостами, довжина тулуба дорівнює обхвату грудей за лопатками або на п'ять-вісім сантиметрів менше. Кнури досягають ваги до 320 кг, матки породи миргородська набирають вагу в зрілому віці до 220 кг (рекорд 483кг, при довжині тулуба 170 см) молочность в межах 70 кг, багатопліддя 10-11 поросят.

Нравится  
 

Подобається матеріал? Поділіться ним з колегами в соціальних мережах!

Тема неосяжна, читайте ще:

Розведення свиней Розведення свиней. Розведення свиней. Свині на відміну від інших сільськогосподарських тварин є джерелом тільки одного продукту - м'яса. У...
Хвороби свиней Хвороби свиней. Хвороби свиней Разом з правильним годуванням і утриманням свиней, які визначають рівень продуктивності тварин, особливу увагу...
Фото свині Фото свині. Фото свині - це стаття наповнена винятково фото зі свинями. Зазвичай, коли хочуть вказати на незграбність людини говорять, що він...
Годування свиней Годування свиней. Як правильно годувати свиней? Детально вивчивши питання годівлі свиней, можна досягти хороших успіхів у свинарстві. При...
Вирощування свиней в домашніх умовах Вирощування свиней в домашніх умовах. Вирощування свиней в домашніх умовах - дуже гарна справа! Біологічні особливості свині такі, що при вмілому їх використанні...

Додати коментар