Miragro.com ru

Кури фавероль

Кури фавероль

Порода курей фавероль відноситься до курей м'ясного напрямку продуктивності.

Кури породи фавероль були отримані в другій половині XIX століття у Франції, при схрещуванні місцевих порід курей Гуда і мантскіх, яких розводили в околицях містечка фавероль з птахами породи кохінхіни, темний брама і сріблястий доркінг.

Кури фавероль - порода, була завезена до Англії і Німеччини, де, як і водиться, здебільшого поміняла свій вигляд.

У XIX столітті в Німеччині була створена своєрідна популяція породи, а в 1912 році представлений німецький варіант - лахсхюнер (буквально - «лососева курка»), що відрізняється від французької фавероль забарвленням.

Особливості породи курей фавероль

Фавероль - сильна, рухлива, п'ятипала птаха з масивним і широким тілом, тонким кістяком, тонкою білою шкірою, розвиненим оперенням, з пишною бородою і злегка опереними ногами. Характер у фавероль відкритий і приязний.

Кури Фавероль вражають м'ясною скоростиглістю при непоганий несучості (160 яєць в перший рік яйцекладки і 130 яєць - у другій), маса інкубаційних яєць 55 г, колір шкаралупи жовтий або коричневий.

Маса півня - 3,0-4,0 кг, курки - 2,5-3,3 кг, розмір кільця півня - 24, курки - 22.

У Німеччині була виведена карликова форма породи. Її несучість складає 120 яєць, маса інкубаційних яєць 40 г, колір шкаралупи жовтуватий. Маса півня -1,1 кг, курки -1 кг, розмір кільця півня -16, курки -15. За формою і забарвленням оперення карлики не відрізняються від великої форми.

Фавероль ненажерливі і флегматичні, внаслідок чого сильно схильні до ожиріння. Для підтримки нормальної вгодованості птиці необхідно стежити за її раціоном. Яйця від ожирілих курей непридатні для інкубації. Не рекомендується розводити фавероль в клітках або обмежених вигулах, особливо при великій щільності поголів'я.

Кури фавероль- не надто старанні квочки, але курчата їх, як правило, добре виводяться в інкубаторі. Добові курчата жовті, в два місяці чітко розрізняються оперення курочок та півників. Вже в ранньому віці видно розвиток баків, бороди і п'ятого пальця.

Оперення ніг, бороди і баків захищають фавероль від холоду, але при високій вологості часто стають причиною застуди та загибелі птиці. Слідкуйте за станом підстилки при утриманні в приміщенні і за вологістю трави та грунту при вигульному утриманні.

Стандарти породи фавероль

При виборі фавероль звертайте увагу на форму гребеня і пишність бороди і баків як у півня, так і у курки. Пятипалой - важливий породний ознака фавероль. Четвертий і п'ятий палець повинні бути чітко розділені, кіготь п'ятого пальця спрямований вгору.

Півень:

Голова невелика, кілька плоска. Дзьоб  сильний, білий або рожевий, короткий . Гребінь прямостоячий, як можна більш низький простий, з зубцями які рівномірно  вирізані. Очі оранжево-червоного кольору. Особливо червоне, і  опушене. Мочки покриті баками, колір баків не має особливого значення. Борода сумірною величиною, закриває сережки і  мочки, але не заважає півню бачити. Сережки недорозвинені, закриті бородою. Шия середньої довжини, сильна, з пишною гривою, що покриває частину спини.

Тіло широке, глибоке і довге, горизонтально поставлене, при погляді з боку виглядає як витягнутий прямокутник, трохи більш глибокий ззаду (трапеція). Спина довга, широка відразу від плечей, і переходить в широку плоску в поперек з розкішним покривним оперенням. Хвіст короткий, злегка піднятий, кермові пір'я короткі і повністю покриті короткими вигнутими косицами. Груди широкі і глибокі. Живіт дуже широкий і глибокий. Крила щільно прилеглі, розташовані високо.

Гомілки короткі, пишно оперені, але не утворюють «яструбиної п'яти». Плесна середньої довжини, білі, тонкокостні, злегка оперені із зовнішнього боку. Мають п'ятий палець на внутрішній стороні, який розташований над заднім пальцем і добре відділяється від нього, п'ятий палець довший заднього і спрямований кігтем вгору. Четвертий палець розташований горизонтально, трохи вище переднього.

Оперення м'яке, трохи пухке, зі злегка позначеними «подушками».

Курка:

Курка. У верхній частині шиї має характерну «зачіску», що починається під вухами, пір'я розташовуються частково горизонтально, а частина спрямована вгору до потилиці. Більш огрядна, з добре розвиненим животом. Спина широка, верхня лінія злегка піднята. Хвіст короткий, дахоподібний.

Неприпустимі недоліки:

Коротке, вузьке, нетрапеціевидне слабке тіло; негоризонтальна лінія спини (спадає до хвоста, опукла або прогнута спина); шия тонка, у курки не має характерної «зачіски»; вузька або гостра задня частина тіла (Коченов); дуже низька або висока постать; довгий хвіст, великий гребінь; непишні борода і баки; сильно розвинене оперення плюсен (у вигляді «манжет»); наявність «яструбиною п'яти», сильно виражені подушки в надхвостку; жовтий дзьоб, жовті або блакитні плесна; відсутність п'ятого пальця; неправильне розташування четвертого і п'ятого пальців.

Фавероль лососевого забарвлення:

Півень:

Спина і покривні пера крил мають коричнево-червоний колір з домішкою блискучого біло-жовтого кольору, червоні пір'я частково облямовані смугою кольору жовтої міді з блиском. Пір'я старіших півнів в цих місцях мають більше жовто-білого кольору.

Грива і вкриваюче пір'я попереку мають колір слонової кістки, бажано, щоб середня частина гриви ззаду була коричнево-червоною; з боків шиї є коричнево-червоні або темні плями (плями Крауса).

Крила мають чорне дзеркало з зеленим або синім блиском. Зовнішні опахала великих махових пір'їн чисто-білі, внутрішні опахала сіро-чорні, верхні покривні пера хвоста червоно-коричневі, борода, баки, горло, груди, гомілки, живіт і хвіст чорні. Оперення плюсен, зовнішнього пальця також чорне.

Курка:

Спина, поперек і повністю крила рівномірно лососево-червоні, пір'я мають білий стрижень і білу облямівку. Шия темно-коричнево-червона з широкою облямівкою білого кольору або кольору слонової кістки, таке ж забарвлення має «зачіска».

Борода білуватого кольору. Пух білуватий (мучного кольору), частково з блакитно-сірим відтінком, оперення плюсен і пальців від біло-мучного до жовтувато-рожевого кольору. Хвіст лососево-червоно-коричневий. Махові пера такі ж, з вкрапленням сіро-чорного кольору. Груди, гомілки світло-пшеничні, живіт кольору вершків; Коченов молочно-білий або пшеничного кольору.

Неприпустимі недоліки:

У півня - відсутність червоного кольору на спині і на покривних пір'ях, відсутність кольорових плям з боків шиї, дуже строкаті груди , живіт і борода. Білий колір не повинен з'являтися на поверхні оперення грудей і живота. У курки - відсутність лососевого кольору, «зачіски» в гриві і білого стержня пера, сильний наліт чорного кольору в маховому пір'ї, чорне пір'я в бороді.

Фавероль світлого забарвлення:

Півень і курка мають однакове забарвлення.

Основний колір сріблясто-білий, грива має широкі насичено-чорні смуги уздовж стрижня пера із зеленим блиском і чітко помітними білими облямівками.

Хвіст чорний з зеленим блиском, мала косиця хвоста півня і покривні пера хвоста курки мають білу облямівку хвоста півня і рульового пір'я курки. Махові пера чорні з білим зовнішнім краєм, при складених крилах чорний колір не повинен бути видний. Решта пір'я чисто-білі, пух також білий.

Неприпустимі недоліки - сірий малюнок замість чорного; повністю чорне пір'я гриви; інтенсивно-жовтий відтінок пір'я.

Фавероль інших забарвлень:

При білому забарвленні - чисто-біле оперення півня і курки.

Неприпустимі недоліки: - Жовті дзьоб і плесна, інтенсивно-жовтий відтінок оперення.

Також існують чисто-чорне, блакитне і палевне забарвлення.

Нравится  
 

Подобається матеріал? Поділіться ним з колегами в соціальних мережах!

Тема неосяжна, читайте ще:

Орпінгтон Орпінгтон. Орпінгтони типова м'ясо-яєчна порода, мають великий зріст, біло-рожеву шкіру, біле, ніжне м'ясо, тонкий кістяка і...
Кури орпінгтон Кури орпінгтон. Кури орпінгтон. Походження: виведенні в 1886 р. Є. Куком в Орпінгтон-хаусі при церкві св. Марії в южноанглійському графстві Кент...
Род-айланд Род-айланд. Род-Айланд. Порода виведена американськими птахівниками середини XX століття шляхом схрещування червоних малайських і палевих...
полтавські кури Полтавські кури. Полтавські кури це м'ясо-яєчна порода курей. Полтавські кури мають глинисте або «кукушечне» оперення. Порода...
нью-гемпшир Нью-гемпшир. Нью-гемпшир. Порода виведена американськими птахівниками штату Нью-Гемпшир в 30-х роках XX століття на базі курей породи род-...

Додати коментар