Miragro.com ru

Клітки для кролів

Клітки для кролів

Краще і на багато зручніше розводити кролів в клітках. Клітки для кролів дають всі можливості для організації харчування і розмноження кролів. В клітках на багато ефективнішими будуть всі заходи профілактики і лікування захворювань. В залежності від способу утримування, кліматичної зони, та інших факторів клітки можуть знаходитися на вулиці, в приміщенні або комбінованим способом: влітку на вулиці, взимку в приміщенні. Хоча єдиної думки не має, але всеж таки в умовах нашої кліматичної зони (в Україні) багато хто радить використовувати саме комбінований метод утримування кроликів. Та у всіх випадках, незалежно від методу утримування, слід знати одне важливе правило — кролики погано переносять протяги понад 30 см/с. Також кролі чутливі до перепадів вологості повітря. Оптимальною є відносна вологість близько 60-75%. Не слід розміщувати клітки кроликів біля водойм і боліт. У зимовий час в закритих приміщеннях кролики повинні отримувати достатню кількість світла - не менше 8-10 годин на добу. Якщо клітка кролика знаходиться в приміщенні, потрібно забезпечити приплив чистого повітря.

Продовжуючи тему, хочу запропонувати Вам чудову статтю Клетки для кроликов Видео. В цій статті представлені креслення ()чертежи) та відео кліток для кролів. Використання кліток різного типу та конструкції залежить від породи кролів, їх розмірів і віку, а також кліматичних умов. Клітки для кроликів купити або побудувати самостійно - вибір за вами. На утримання кроликів зараз є можливість витрачати мінімум сил і часу завдяки напівавтоматичним елементам конструкції. Сучасні клітини дозволяють створити комфортні умови для тварин, щоб розмноження кроликів відбувалося протягом усього року. В усіх випадках, клітки повинні бути простими у виготовленні, зручними в обслуговуванні, недорогими і гігієнічними. Нижче ми поговоримо про самі відомі конструкції кліток для кроликів. Переглянувши їхню будову та призначення, Ви можете обрати для себе оптимальний варіант.

Клітки для кроликів НІІПЗК

НИИПЗК клітка для кролівДвомісна клітка для дорослих кролиць з гніздовим відділенням. Клітки для кроликів конструкції НІІПЗК призначені для утримання дорослих кролів. Конструкція являє собою блок з двох кліток, кожна з яких 100 см завдовжки і 55 завширшки. Кожна клітка складається з двох відділень: гніздового (маточного) і кормового. Гніздове відділення розміщується з боку бічних зовнішніх стінок. Воно має суцільну дерев'яну підлогу. Друга частина клітки для кроликів — це кормове відділення. Його підлога може бути рейкова або сітчаста з розміром комірок 16х48 мм. Між цими відділеннями встановлюється перегородка з отвором-лазом 17х17 см. Рекомендовані розміри гніздового відділення: глибина — 55 см, довжина — 40 см, висота — до кришки 50 см в сторону і 35 — з задньої. На фасадній стороні встановлюють чотири дверцяти: двоє сітчастих в кормових відділеннях і двоє суцільних дерев'яних гніздових. Клітки для кроликів встановлюють на висоті 80 см від землі на спеціальних стійках. На кролівницьких фермах клітки для кроликів конструкції НІІПЗК розташовують рядами або блоками по 10-12 шт з ітервалом 1,5-2 м.

Одноярусні клітки для кролів КБК

клітка для кролівУніверсальна батарея для утримання кролів КБН-8
(1 - клітина, 2 - поїлка, 3 - годівниця ККБ, 4 - стійка; 5 - шланг)

Одноярусні клітки батареї КБК (конструкції ОПКБ НІІПЗК) залежно від розмірів можуть застосовуватися по різному. Для промислового кролівництва використовуються шеди 60 м довжини і 3 м ширини. Для невеликої комерційної ферми застосовується шед 28 м довжини і 3,1 ширини. Сам шед - це прямокутний сарай, який складається з 3-х метрових фрагментів. Одноярусні клітки батареї КБК монтують в блоки по 4 штуки.

У клітках для кролиць можна одночасно вирощувати до 10 кроленят. Розміри такої клітки наступні: довжина — 889 мм, ширина — 780 мм і висота — 420 мм. Підлоги використовуються рейкові з пластмаси або дерева. Клітка виготовляється з оцинкованої сітки з комірками 16х48 або 25х25 мм. Рейки беруть із заокругленими краями, товщиною і шириною 25х25 мм. Між рейками залишають щілину 140 мм. З боків по всій довжині рейки оббивають металевою смугою (ширина 5 мм).

Для самок, що утримуються на відгодівлі виготовляють клітки з розмірами 889x576x420 або 720x600x420 мм, для самців — 889x288x420 мм. У такій клітці може бути один самець або вирощуватися 6 голів молодняку ​​на відгодівлі, 4 ремонтних самки або 2 ремонтних самця.

Одноярусні клітки для кролів КБК можуть використовуватися в шедах (сараях). Такі блоки складаються з 4 або 8 кліток і розраховані на кролиць з кроленятами до відсадження або утримання 6 голів молодняку ​​до 4 місяців.

Клітка для кролів КСК-1

клітка для кролів1 - дверці, 2 - штуцер з колекторною трубою; 3 - бункерна годівниця, 4 - шланг, 5 - стійка; 6 - автопоїлка

Клітка для кролів КСК-1 виготовляється з сітки з розміром комірки 16х48 мм. Для окантовки ясел і кришки використовується метал. Клітка для кролів КСК-1 має стійки з кутового прокату. Дверцята розташовується зверху клітки. Клітковий блок закріплюється за допомогою гачків на поздовжніх опорних кутах і несучих стійках. Клітка для кролів КСК-1 розташовується на висоті 35 см над підлогою кормового проходу. На передню стінку клітки вішають 1 автонапувалку на 2 клітки і бункерну годівницю для гранульованих кормів.

Клітка для кроликів конструкції Є. Овдєєнко

Клетка для кроликов конструкции Э. ОвдеенкоКлітка для кроликів конструкції Є. Овдєєнко являє собою бокс з 24 окремих клітин, які розташовані в чотири яруси. Клітка для кроликів конструкції Е. Овдєєнко має розмір - 40х70 см. Під кожною кліткою розташовується піддон на 6-10 см нижче підлоги.

Усередині клітки встановлюються ясла для трави, годівниці та поїлки. Із зовнішнього боку бокс захищений від вітру, снігу і дощу спеціальними лядами, які закривають на ніч. Відстань від ляд до клітки — 15-20 см. Внизу і вгорі між помостом і верхнім козирком залишають невеликий простір, щоб клітка для кролів добре вентилювалася.

Клітки для кролів конструкції «Кленово-Чегодаєво»

клітки для кролівКлітки для кроликів конструкції «Кленовий-Чегодаєва» призначені для утримання тварин на вулиці.

Розміри клітки конструкції «Кленовий-Чегодаєва»: 240 см довжина, 65 см ширина, висота з боку передньої стінки 65 см, з задньої - 45 см. Підлога виконується з рейок суцільним настилом з нахилом до фасаду.

Гніздові відділення клітки для кроликів мають дерев'яні перегородки або вставні ящики-маточники розміром 45х30 см з висотою 20 см (без кришки). Годівниці і поїлки ставлять на підлогу клітки. Дверцята виконується з металевої сітки. Витрата матеріалів складає: 0,3 куб м пиломатеріалів та 0,6 кв м сітки для дверцят.

Також до цих кліток можна пристроювати вольєр - сітчасту Вигульну зону для кроликів. Підлога в ньому сітчаста, годівниці та поїлки ставляться в зручних місцях. Клітки для кроликів і вольєри мають маточники однакових розмірів.

Клітка для кролів «Раббітакс»

клітка для кролівКлітки для кроликів «Раббітакс 1 Д» і «Раббітакс 1 Д2» - бюджетний варіант простої конструкції. Ці клітини складаються з двох відділень, одне з яких обладнано під маточник. У моделях Раббітакс з індексом «В» використовується принцип екологічного кролівництва з перенаправленням повітряних потоків. У клітках підігрівається вода в поїлках і гнездо в маточниках. В деяких випадках може використовуватися підігрів бункерної системи та додатковий захист від комах і комарів.

Також є конструкції кліток для кролів Раббітакс для промислового розведення кроликів, розрахованих на 25 і більше голів. Клітки для кроликів «Раббітакс» складаються з декількох відділень з напівавтоматичними годівницями, підігріваються поїлками і маточники. Обов'язковим елементом є примусова вентиляційна система.

Модульна клітка для кролів «Кролівнік»

клітки для кроликів«Кролівнік» - модульні клітіна, Яка Може складаються з декількох ярусів: базового, суміжного, пікового або пологового. Можливе використання клітки без суміжного ярусу - тоді піковий (або пологовий) ярус встановлюється на базовий.

Утримання кролів в таких клітінах не вимагає великих витрат праці і часу. Клітки Д. Титаренко «Кролівнік» — оптимальні Рішення в плані ціна/якість, в якому поєднується невисока вартість виготовлення кліток і сучасна Конструкція.

Нравится  
 

Подобається матеріал? Поділіться ним з колегами в соціальних мережах!

Тема неосяжна, читайте ще:

Вирощування кролів Вирощування кролів. Вирощування кролів — чи не самий поширений вид діяльності в сільському господарстві не лише в нашій державі але і у...
Розведення кролів Розведення кролів. Розведення кролів. Кроликів розводять заради м'яса, шкурок, пуху. М'ясо кролика за смаком близько до курячого, а за...
Годування кроликів. Корма для кролів Годування кроликів. Корма для кролів. Годування кроликів.Корма. Кролики харчуються в основному рослинною їжею з середини весни до пізньої осені їх необхідно годувати...
Годування молодняка кролів Годування молодняка кролів. Годування молодняка кролів. Перші 18-20 днів кроленята харчуються тільки молоком матері, а з 20-денного віку починають поїдати...
Кастрація кроликів.Збір пуху Кастрація кроликів. Збір пуху. Кастрація кроликів. Кращим способом кастрації кроликів є відкритий спосіб. Полягає він в наступному. Кролика кладуть на...

Додати коментар