Miragro.com ru

Індики

Індики

Індиків цілком можна розводити в індивідуальному господарстві. Їх м'ясо має такі ж дієтичні властивості, як і м'ясо курей, воно не жирне і легко засвоюється організмом людини. А індичі грудки (біле м'ясо) навіть поживніші, ніж та ж частина тушки курей. Індики з лишком окупають витрати на своє утримання, в хороших умовах самці набирають масу 10-13 кг, а іноді навіть важать до 18-25 кг. Маса самок менша - 6-7 кг, а молодняка 4-місячного віку - 4-4,5 кг. Індиківк - цих найбільших сільськогосподарських птахів - розводять для отримання м'яса, несучість їх невелика - 50 - 100 яєць на рік. Найбільш популярні у населення білі та бронзові широкогруді, кавказькі білі індики.

Одержання приплоду і вирощування молодняка індиків. Виростити індичку не так вже й просто. Індичата вередливі, дуже бояться вогкості, холоду і нерідко через це хворіють. Зате у самок сильно розвинений материнський інстинкт, прагнення до насиджування яєць, виведенню молодняку. Причому насиджують не тільки самки, але і самці (в окремих випадках). Індички настільки посидючі в гнізді, що охоче виводять не лише власних пташенят, але і курчат, гусенят, якщо на пташиному дворі серед курей і гусок сучасних порід не знаходиться охочих виконувати цю роль.

Одним словом, індичка - хороша м'ясна птиця, але вимагає до себе підвищеної уваги, особливо в ранньому віці. Щоб успішно вирощувати молодняк і отримувати в своєму господарстві багато м'яса, необхідно правильно утримувати і годувати індичок, доглядати за ними.

Годування індичат таке ж, як і курчат, тільки потрібно більше білка і вітамінів. Тому перед появою на світ пташенят потрібно подумати про те, з чого зробити вітамінний сік, щоб напоїти ним індичат у першу добу їх життя (з піпетки). Джерелом отримання соку можуть бути рання люцерна, кропива, морква - або окремо або в суміші в рівних частинах. Першу їжу для молодняку ​​протягом першого тижня готують так: варять круту розсипчасту пшоняну кашу і яйця (4-5 грамів на добу на голову). Яйця протирають через сито, додають пшеничну або кукурудзяну муку (вівсяну або ячмінну попередньо очищають від лушпиння) і змішують з пшоняною кашею. Потім додають дрібно нарізану зелену цибулю, терту моркву. Зелену цибуля взагалі часто дають пташиному молодняку. Він корисний як джерело вітаміну А, але згодовувати його можна тільки вдень, тому що він викликає сильну спрагу і вночі молодняк, що наївся цибулі, поводиться неспокійно.

З 10-денного віку в годівниці починають насипати суху кормову суміш. Для приготування вологих (але розсипчастих!) мішанок використовують свіжо-кисле молоко або сіроватку. Мішанки складають з 2-3 видів зерна, додають сир, яйця, м'ясо-кісткову або рибну муку, а також зелень. Птахові старше 40-денного віку кормосуміш замішують на воді. Суміш цю готують на один прийом, щоб не закисла. Найменше бродіння її згубно для виводка. З 10-15-денного віку індичатам дають мішанки з вареною м'ятою картоплею. Спочатку по 5-7 г на голову, але до двох місяців норму доводять до 50 г, як і для дорослої птиці.

У годівницях молодняку ​​на відгодівлі повинна бути завжди суха борошняна суміш і вода. Цієї суміші (або пташиного комбікорму) потрібно 140 г на добу. Комбікорм можна згодовувати індичатам з 4-місячного віку.

Індик - птах рухливій. Якщо вигул не обмежений, вони навіть з виводком можут йти від будинку за кілька кілометрів, а ввечері повертатися додому. Але якщо умов для вільного вигулу немає, слід відгородити вигул розміром 20 м2 на голову. Цю ділянка можна засіяти люцерною, конюшиною і іншими багаторічними травами. На вигулі ставлять поїлки. Взимку вигул влаштовують у дворі, краще під навісом, з боків затягнутим плівкою. Пол тут вистилають соломою.

Зимове утримання індиків.

Приміщення для індиків повинно бути достатньо просторим (1 м2 площі підлоги на голову), освітленим, сухим, без протягів, з хорошою вентиляцією. Не можна утримувати цю птицю на сирій холодній підлозі, тому тут, як і у курей, взимку бажана глибока зігрівальна підстилка. Сирість буває в таких приміщеннях, де у зв'язку з поганою вентиляцією накопичуються волога, вуглекислота, аміак. Все це отруює організм птиці.

Температура в пташнику повинна бути по можливості постійною. Взимку птаху страшний не стільки холод, скільки різкі коливання температури. У дуже холодну пору року температура в пташнику нижче мінус 8°С вже небезпечна для птиці.

Пташник необхідно обладнати годівницями та напувалками. Фронт годівлі треба передбачити такий, щоб з коритця відразу могли клювати всі індики.

Свіжа вода птахам необхідна в будь-який час року.

У самому теплому місці пташника влаштовують сідала для відпочинку на висоті 45-50 см від підлоги. Довжину встановлюють з розрахунку 40 см на птицю. Влаштовують їх так само, як і для курей, тільки роблять міцніше. Під сідалі ставлять висувні щити для посліду. Сідала обладнають і на вигулі під навісом.

У зимовий час індики нерідко страждають авітамінозом, який розвивається при відсутності в їх організмі вітаміну А. При захворюванні порушується робота шлунково-кишкового тракту, нервової системи. Щоб цього не сталося, взимку необхідно давати птахам зелене сіно, квашену капусту, кропиву, конюшина, деревні віники.

Навесні все приміщення вичищають, стіни, підлоги, сідала миють гарячою водою з каустичною содою. Після цього на підлогу насипають свіжу підстилку. На підлозі, по стінах розкладають і розвішують пучки пахучих рослин для відлякування комах. Для купання та очищення від паразитів ставлять ящики з піском і золою.

Літнє утримання індиків

Якщо влітку є можливість випускати індичок на необмежений вигул, утримання їх у цю пору значно полегшується.

Кращі вигули - це місця з сухим грунтом, порослий деревами, чагарником, травою. У спеку тут добре сховатися в тіні. На пасовищі влітку індики отримують основний корм і їм потрібна лише невелика підгодівля. В якості білкової підгодівлі, крім зернових сумішей, можна порекомендувати молочні продукти - сколотини, кисляк, приготований з незбираного молока або відвійок.

Індики, які можуть пастися на доброму травостої, швидко відгодовується. Якщо ж випасу нема, пускають у свій сад, поки там не поспіли ягоди. У плодовому ж саду птах приносить чималу користь, поїдаючи численних комах і очищаючи пристовбурні кола так, що не потрібно обприскувати їх засобом боротьби з шкідниками.

Відгодівлю індиків організують у серпні-жовтні. Якщо вони користуються пасовищем, то їх підгодовують мішанкою 2-3 рази на день або годують досхочу, додаючи до вологої мішанки і зерну по 100-150 г вареної розім'ятої картоплі (на голову на добу).

Нравится  
 

Подобається матеріал? Поділіться ним з колегами в соціальних мережах!

Тема неосяжна, читайте ще:

Орпінгтон Орпінгтон. Орпінгтони типова м'ясо-яєчна порода, мають великий зріст, біло-рожеву шкіру, біле, ніжне м'ясо, тонкий кістяка і...
Андалузькі кури Андалузькі кури. Андалузькі кури. На жаль, розведення порід так званого легкого типу у нас в країні в останні роки пішло на спад. Хоча ще недавно...
Кури леггорн Кури леггорн. Леггорн (англ. Leghorn) - сама високопродуктивна порода домашніх курей середземноморського походження і яєчного напряму. Колір...
Російська біла порода курей Російська біла порода курей. Російська біла порода курей виведена в СРСР на основі схрещування породи білий леггорн з місцевими курями. Робота по...
Мінорки Мінорки. Мінорки. Походження курей:  — Іспанія. Мета розведення: Рання несучість , з хорошими м'ясними якостями, несучість...

Додати коментар